خدمات تزریق پلاستیک

یکی از عمده ترین خدمات گروه تولیدی بهزادی پلاستیک، خدمات تزریق پلاستیک است.

از فرم زیر می توانید برای خدمات تزریق پلاستیک استعلام قیمت کنید.

: تولید قطعات پلاستیکی به یکی از اصلی‌ترین عملیات صنایع مختلف تبدیل شده است. امروزه، صنایع مختلف در تولید انواع مختلف محصولات، از جمله قطعات الکترونیکی، قطعات خودرو، لوازم خانگی و غیره از قطعات پلاستیکی استفاده می کنند. تزریق پلاستیک، یکی از روش های تولید قطعات پلاستیکی است که با استفاده از این روش، می توان قطعات پلاستیکی با کیفیت بالا، با دقت بالا در ابعاد و اندازه ها و با قابلیت تولید بالا، تولید کرد. در این مقاله، به بررسی خدمات تزریق پلاستیک و مزایای استفاده از این خدمات می پردازیم.

 خدمات تزریق پلاستیک چیست؟

 تزریق پلاستیک، یکی از روش های تولید قطعات پلاستیکی است که با استفاده از یک قالب، مواد پلاستیکی در دمای بالا و با استفاده از فشار بالا به داخل قالب تزریق می شود. با این روش، قطعات پلاستیکی با کیفیت بالا، با دقت بالا در ابعاد و اندازه ها و با قابلیت تولید بالا، تولید می شوند. خدمات تزریق پلاستیک، شامل طراحی، ساخت قالب، تزریق مواد پلاستیکی، تولید قطعات پلاستیکی و بسته بندی محصولات پلاستیکی می شود

مزایای استفاده از خدمات تزریق پلاستیک

 

 1. کارایی بالا: یکی از مزایای اصلی تزریق پلاستیک، کارایی بالایی است که در تولید قطعات پلاستیکی با کیفیت بالا ایجاد می‌کند. ماشین‌های تزریق پلاستیک قابلیت تولید قطعات پیچیده و با دقت بالا را دارند. علاوه بر این، قابلیت تولید حجم بالایی از قطعات در کمترین زمان ممکن، از دیگر مزایای استفاده از خدمات تزریق پلاستیک است.
 2. کم‌هزینه: تزریق پلاستیک یکی از روش‌هایی است که در تولید قطعات پلاستیکی، هزینه تولید را کاهش می‌دهد. به دلیل این که ماشین‌های تزریق پلاستیک مجهز به فناوری‌های پیشرفته و کارآمد هستند، می‌توان در زمان کوتاهی بسیاری از قطعات پلاستیکی با کیفیت بالا تولید کرد. همچنین، در مقایسه با روش‌های دیگر تولید قطعات پلاستیکی، هزینه تزریق پلاستیک کمتر است.
 3. انعطاف‌پذیری: یکی از مزایای دیگر تزریق پلاستیک، انعطاف‌پذیری بالایی است که در تولید قطعات پلاستیکی با ابعاد و شکل‌های مختلف ایجاد می‌کند. با استفاده از ماشین‌های تزریق پلاستیک، می‌توان به راحتی قطعات پلاستیکی با ابعاد و شکل‌های مختلف تولید کرد.
 4. کیفیت بالا: محصولات تزریق پلاستیکی دارای کیفیت بالا هستند. به دلیل استفاده از فناوری‌های پیشرفته و کارآمد در تولید قطعات پلاستیکی، کیفیت بالایی در محصولات تولید شده به دست می‌آید.

 

استعلام قیمت تزریق

 • Max. file size: 256 MB.
 • Max. file size: 256 MB.

خدمات تزریق پلاستیک

فرآیند قالب گیری (plastic injection) چیست و چه کاربردی دارد؟ ما دو گزینه خدمات قالب‌گیری تزریقی داریم؛ نمونه‌سازی اولیه و ساخت بر اساس تقاضا که هر کدام بسته به نیاز پروژه شما مزایای خاص خود را ارائه می‌دهند.

اگر مقدار قطعات بیشتر باشد، قیمت مقرون به صرفه قطعه مهم است و تولید سریع در طول چرخه عمر محصول حیاتی خواهد بود و برای این گزینه، تولید بر اساس میزان تقاضا است.

چرا قالب سفارش تزریق پلاستیک را برای پروژه خود انتخاب کنید؟

قالب‌گیری تزریقی پلاستیک فرآیند ذوب گلوله‌های پلاستیکی (پلیمرهای ترموپلاستیک) است که پس از شکل‌پذیری کافی، با فشار به داخل حفره قالب تزریق می‌شوند و برای تولید محصول نهایی جامد خواهد شد.

قالب گیری تزریق چیست و چگونه اجرا می شود؟

فرایند تزریق پلاستیک، یک فرآیند استاندارد در یک قالب  فولادی است،  گلوله های رزین در یک بشکه بارگذاری می‌شوند و در نهایت ذوب می‌شوند، فشرده شده و به سیستم رانر قالب تزریق خواهند شد.

 رزین داغ از طریق دروازه ها به داخل حفره قالب شلیک شده و قطعه قالب گیری می‌گردد. هنگامی که اجرا کامل شد، قطعات (یا نمونه اولیه) بسته بندی شده و مدت کوتاهی پس از آن ارسال می‌شود.

سفارش تزریق پلاستیک سریع

قالب گیری تزریق سریع برای تولید بر حسب تقاضا، ابزار سازی، اجرای آزمایشی و نمونه سازی کاربرد دارد. انواع دستگاه تزریق معمولا به شکل قالب‌های آلومینیومی مقرون‌به‌صرفه هستند و زمان‌های چرخش سریع ما به کاهش خطرات طراحی و محدود کردن هزینه ساخت قالب تزریق پلاستیک کلی تولید کمک می‌کند.

تولید پلاستیک در طول سال ها تغییرات اساسی را تجربه کرده، اما یکی از معدود موارد ثابت، رواج قالب گیری تزریقی به عنوان رایج ترین فرآیند در این بخش بوده است.

چگونه می توانم هزینه ساخت قالب تزریق پلاستیک را کاهش دهم؟

 1. آندرکات را حذف کنید
 2. از شر ویژگی های غیر ضروری خلاص شوید
 3. از رویکرد حفره مرکزی استفاده کنید
 4. پوشش و ظاهر آرایشی را کاهش دهید
 5. طراحی قطعات خود جفت شونده
 6. قالب ها را تغییر دهید و دوباره استفاده کنید
 7. به تحلیل DFM توجه کنید
 8. از قالب چند حفره ای استفاده کنید
 9. اندازه قطعه را در نظر بگیرید

در کارخانه تزریق پلاستیک، این فرایند برای ساخت انواع محصولات پرکاربرد استفاده می شود و اگر به اطراف میز/خانه خود نگاهی بیندازید، انبوهی از محصولات قالب گیری تزریقی، از رویه بطری، پوشش کنترل از راه دور، روکش کنسول، سرنگ ها و بیشتر محصولات پلاستیکی را خواهید دید.

خدمات تزریق پلاستیک تهران

قالب گیری تزریقی پلاستیک یک فرآیند تولیدی است که در آن رزین در بشکه تا حالت مذاب گرم می شود و سپس آن را در قالب قرار می‌دهند تا قسمتی به شکل قالب در بیاید. رزین به صورت گلوله های پلاستیکی شروع می‌شود که از طریق یک قیف قیفی شکل به وسیله نیروی گرانش وارد دستگاه قالب گیری تزریق می‌گردد.

 گلوله ها از قیف به یک محفظه گرم به نام بشکه وارد شده و در آنجا ذوب می‌شوند، فشرده می‌شوند و توسط یک پیچ رفت و برگشتی به سیستم راه انداز ساخت قالب تزریق پلاستیک ارسال خواهند شد.

همانطور که گرانول ها به آرامی توسط یک پیستون از نوع پیچ به جلو حرکت می‌کنند، پلاستیک ذوب شده از طریق نازلی که در مقابل قالب قرار می‌گیرد، وارد می‌شود و به آن اجازه می‌دهد تا از طریق یک دروازه وارد حفره قالب شود. قسمت قالب گیری تزریقی در دمای تعیین شده باقی می‌ماند تا پلاستیک تقریباً به محض پر شدن قالب جامد شود.

این قسمت پس از سرد شدن به شکل حفره قالب سخت خواهد شد. سپس دو نیمه قالب (حفره یا سمت “A” و هسته یا “B”) باز شده و پین های اجکتور قسمت را از قالب خارج می‌کند که در سطل زباله می‌افتد. سپس قالب به هم نزدیک می‌شود و فرآیند برای قسمت بعدی دوباره شروع می‌شود.

اصول قالب گیری تزریقی

پلاستیک بر اثر گرانش به داخل بشکه یا محفظه می‌رود و همانطور که به سمت پایین حرکت می‌کند، افزایش دما باعث ذوب شدن پلاستیک خواهد شد. سپس پلاستیک مذاب با شکل مناسب به زور داخل قالب زیر بشکه تزریق می‌شود و با سرد شدن پلاستیک، جامد می‌گردد.

 پلاستیکی که به این شکل قالب‌گیری شود، شکلی معکوس نسبت به قالب دارد. با این کار می توان قالب های مختلفی را ساخت. فرآیند قالب گیری پلاستیک به دلیل سادگی و کیفیت مواد پلاستیکی قابل تغییر است.

ضخامت قالب بر کیفیت قطعه تولید شده تأثیر می‌گذارد. به طور متوسط، حداقل ضخامت دیواره یک قطعه قالب گیری تزریقی از ۲ میلی متر تا ۴ میلی متر (۰.۰۸۰ اینچ تا ۰.۱۶۰ اینچ) متغیر است. دمای ذوب و سرد شدن، کیفیت پلاستیک تشکیل شده را تعیین می‌کند و در قالب‌گیری تزریقی پلاستیک، دمای مذاب در حفره به طور کلی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ درجه است، مذاب در حفره تشکیل می‌شود، خنک می‌شود و به شکل پروفایل محصول جامد خواهد شد.

قالب گیری تزریقی درج

در کارگاه تزریق، قالب گیری درج فرآیندی است که با قرار دادن قطعات فلزی، سرامیکی یا پلاستیکی در خرید قالب تزریق پلاستیک شروع می‌شود. پس از اینکه آن قطعات به درستی قرار گرفتند، قالب با پلاستیک مذاب در فرآیند قالب گیری منظم پر می‌شود.

قالب گیری تزریقی با کمکی گاز

در کارگاه تزریق پلاستیک در تهران، قالب‌گیری تزریقی با کمک گاز فرآیندی است که از یک گاز بی‌اثر برای ایجاد یک یا چند کانال توخالی در قطعات پلاستیکی تزریقی استفاده می‌کند.

مواد اولیه تزریق پلاستیک را بشناسید!

در رابطه با مواد اولیه تزریق پلاستیک، مواد پلاستیکی یا رزینی زیادی در صنعت تولید وجود دارد. انتخاب مناسب برای پروژه قالب گیری تزریقی سفارشی شما برای تولید یک قطعه با کیفیت بالا ضروری است و هر ماده دارای مجموعه‌ای از ویژگی های منحصر به فرد و ترکیب شیمیایی خود می‌باشد. هنگام انتخاب بهترین ماده برای پروژه قالب گیری تزریقی، دوام، عملکرد، بافت، انعطاف پذیری، چگالی و رنگ را در نظر بگیرید.

در اینجا برخی از مواد برای تولید قالب گیری تزریقی گفته می‌شود:

پلی کربنات

پلی کربنات که گاهی با نام های تجاری Lexan، Makrolon، Makroclear، arcoPlus® نامیده می‌شود، یک ترموپلاستیک تجاری است که می‌تواند در برابر ضربه های شدید مقاومت کند. همچنین شفاف و بی شکل است و می‌تواند در دمای اتاق انعطاف پذیر باشد و ممکن است بدون اعمال گرما اصلاح شود. برخی از کاربردهای رایج پلی کربنات عبارتند از ساخت قاب گوشی، خودکار، چراغ جلو خودرو و موارد دیگر.

پلی پروپیلن

پلی پروپیلن (PP) پس از پلی اتیلن (PE) دومین پلاستیک پرتولید در جهان است. ویژگی‌های رفتاری آن شبیه پلی اتیلن می باشد، اما در برابر حرارت کمی سخت تر و مقاوم تر است. پلی پروپیلن یک پلیمر درجه یک کالایی است که در صنایع بسته بندی و لیبل گذاری محبوبیت دارد.

 PP سخت، مقاوم در برابر خستگی و مواد شیمیایی بوده اما در برابر اشعه UV آسیب پذیر و قابل اشتعال خواهد بود. این یک پلاستیک همه کاره است، زیرا به راحتی با مواد افزودنی سفارشی می‌شود. از این ماده در ساخت بسیاری از محصولات رایج مانند سطل، لوازم بسته‌بندی، درب بطری، اسباب بازی و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌شود.

پی وی سی

پلی وینیل کلراید (PVC) یک پلیمر محبوب است که به طور طبیعی سفید و شکننده می‌باشد و به دو صورت انعطاف پذیر و سفت موجود است. شکل اول یک پلیمر صلب یا غیر پلاستیک (RPVC یا uPVC) است که معمولاً برای محصولات ساختمانی مانند وینیل یا لوله ها استفاده می‌شود.

شکل دوم، PVC انعطاف پذیر و پلاستیکی شده، با افزودن فتالات ها قابل خم شدن است که برای کفپوش، عایق، سیم برق و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اکریلیک

اکریلیک (پلی متیل متاکریلات PMMA)، که گاهی پلکسی گلاس نیز نامیده می‌شود، یک هموپلیمر گرمانرم است که اغلب به عنوان جایگزینی مقاوم در برابر ضربه برای شیشه استفاده می‌شود. اکریلیک در برابر اشعه ماوراء بنفش و نور مقاوم است و محو نمی‌شود.

مقاومت آن در برابر ضربه ده برابر بیشتر از شیشه بوده و استفاده از اکریلیک برای تولید قالب های تزریقی مزایای زیادی دارد. کاربردهای رایج اکریلیک شامل ساخت لنزها، وسایل پزشکی، صفحه نمایش، مبلمان، رنگ، محصولات زیبایی و غیره است.

رزین

رزین‌های قالب‌گیری تزریقی (یا رزین‌های ترموپلاستیک) پلاستیک‌هایی هستند که پس از سرد شدن جامد می‌شوند. رزین‌ها برای فرآیند قالب‌گیری تزریقی ایده‌آل خواهند بود؛ زیرا می‌توان آن‌ها را ذوب و با استفاده از فشار در قالب تزریق کرد و پس از سرد شدن محصول سفارشی را تشکیل داد.

 برخی از رزین‌های رایج که برای قالب‌گیری تزریقی استفاده می‌شوند عبارتند از پلاستیک‌های کریستالی، پلاستیک‌های آمورف، پلاستیک‌های imidized، پلی‌اتیلن، پلی‌پروپیلن، آکریلونیتریل بوتادین استایرن، پلی‌اکسی متیلن، پلی استایرن و غیره.

نایلون

نایلون (PA) یا پلی آمید یک پلیمر ترموپلاستیک مصنوعی رایج است که به دلیل دمای ذوب بالا، استحکام کششی، اصطکاک کم و مقاومت در برابر مواد شیمیایی محبوب است. نایلون را می توان با بسیاری از مواد افزودنی ترکیب کرد تا انواع مختلف و خواص مواد ایجاد کند.

ABS

اکریلونیتریل بوتادین استایرن یا ABS یک پلیمر ترموپلاستیک است که به طور گسترده برای قالب گیری تزریقی استفاده می‌شود. بادوام است و می تواند در برابر خراشیدن مقاومت کند، پلاستیک ABS به دما یا رطوبت خیلی حساس نیست و قالب گیری آن در دمای بالا باعث ایجاد مقاومت در برابر گرما و براقیت خوب می‌شود. بنابراین، خواص و استحکام نهایی آن تحت تأثیر شرایط مورد استفاده در فرآیند ساخت قرار می‌گیرد.

لاستیک ترموپلاستیک

لاستیک‌های ترموپلاستیک برای تولید قالب‌گیری تزریقی ایده‌آل هستند زیرا می‌توان آن‌ها را مایع کرد، با استفاده از فشار به قالب تزریق و سپس سرد نمود تا محصول سفارشی را تشکیل دهد.

پلی استایرن

پلی استایرن (PS) یک ترموپلاستیک شفاف است که اغلب برای تولید محصولات یکبار مصرف استفاده می‌شود. به عنوان یک فوم (Styrofoam) می‌توان آن را اکسترود کرد تا مواد یکبار مصرف و موارد دیگر را بسازد.

پلی اتیلن کم چگالی

پلی اتیلن کم چگالی (LDPE) نوعی پلی اتیلن (PE) است که با استفاده از فشار بالا و دمای بالا ساخته می‌شود. از LDPE می توان برای ساخت حلقه های شش تکه، اسباب بازی ها و اجزای کامپیوتر استفاده کرد. محصولات پلی اتیلن ۳۴ درصد از کل پلاستیک های موجود در بازار را تشکیل می‌دهند.

پلاستیک تقویت شده با الیاف

پلاستیک های تقویت شده با الیاف (FRP) یک ماده مقرون به صرفه است که منجر به تولید محصولات سبک تر با دوام بیشتر می‌شود. همچنین اجرت تزریق پلاستیکی را پایین می‌آورد.

استال/پلی اکسی متیلن (POM)

پلی اکسی متیلن (POM، استال، پلی استال، پلی فرمالدئید) ترکیبی از مواد پلاستیکی است که برای ایجاد قطعات با ثبات ابعادی خوب، اصطکاک کم و استحکام بالا استفاده می‌شود. همچنین اجرت تزریق پلاستیکی را پایین می‌آورد.

ساخت قالب تزریق پلاستیک

در کارگاه تزریق پلاستیک، قالب‌های تزریقی یا قالب‌سازی، نیمه‌های تشکیل‌شده‌ای هستند که در دستگاه قالب‌گیری تزریقی به هم می‌رسند تا با پلاستیک مذاب پر شوند و قطعات پلاستیکی را تولید کنند. سمت حفره یا سمت “A” معمولاً نیمه ای است که بهترین سطح قطعه را تشکیل می‌دهد و سمت هسته یا سمت “B” معمولاً عیوب بصری ناشی از پین های اجکتور را نشان می‌دهد.

در مقایسه با سایر فرآیندهای تولید پلاستیک مانند ماشینکاری CNC یا چاپ سه بعدی، قالب گیری تزریقی به سرمایه‌گذاری اولیه بالایی نیاز دارد، زیرا ابزار آن گران است.

قالب‌ها را می توان از فولاد از پیش سخت شده، فولادی که پس از تولید قالب سخت می‌شود، آلومینیوم و یا آلیاژ بریلیم- مس ساخت. انتخاب مواد قالب تا حدی با تعداد قطعاتی که قرار است تولید شوند تعیین خواهد شد.

قالب‌های فولادی عموماً طول عمر بیشتری خواهند داشت، بنابراین هزینه اولیه بالاتر با طول عمر جبران می‌شود و می‌تواند تعداد بیشتری قطعه را قبل از فرسودگی تولید کند. قالب‌های تزریق فولاد پیش سخت شده نسبت به قالب‌هایی که پس از ماشین‌کاری با عملیات حرارتی سخت شده‌اند، در برابر سایش مقاوم‌تر هستند، بنابراین برای قطعات با حجم کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای تولید قطعات پلاستیکی پیچیده تر، می توان پیچیدگی بیشتری به قالب های تزریق اضافه کرد. در فرآیند اولیه قالب گیری تزریقی، دو نیمه قالب در پایان چرخه قالب گیری از هم جدا شده و قطعه خارج می‌شود. در این حالت ساده، طراحی قطعه نمی‌تواند ویژگی‌های قطعه‌ای برآمده یا بریده داشته باشد، زیرا نیمه‌های قالب هنگام جدا شدن به یکدیگر می‌چسبند.

علاوه بر این که یک قطعه پلاستیکی منفرد در یک چرخه قالب‌گیری تولید می‌شود، می‌توان به گونه‌ای طراحی قالب تزریق پلاستیک کرد که تعداد زیادی از همان قطعه را در یک شات تولید کند.

نوع چند قالبی (حفره‌ای) را می‌توان به عنوان قالب “خانوادگی” نیز نامید. با این حال، یک قالب خانوادگی به‌طور دقیق‌تر به شکلی تعریف می‌شود که می‌تواند چندین قطعه با اندازه‌های مشابه را در یک مقدار، رنگ و ماده تولید کند.

قالب گیری Overmolding

Overmolding  یک فرآیند قالب گیری تزریقی پلاستیک است که برای تولید قطعات چند ماده ای با برخی خواص منحصر به فرد بسیار مفید خواهد بود. به عنوان مثال، از این فرآیند می‌توان برای افزودن قسمت دوم برای دسته یا دستگیره استفاده کرد. برخی از ماشین‌های تخصصی قالب‌گیری تزریقی دارای دو یا چند واحد تزریق هستند که می‌توانند در یک چرخه قالب‌گیری واحد ” Overmolding ” کنند. به عنوان مثال، قالب‌های تزریق «دو شات» یا «چند شات» ابتدا یک شکل پایه را با رنگ پایه از مواد پلاستیکی قالب‌گیری می‌کنند، سپس ماده دوم، با رنگ متفاوت، به فضاهای باز باقی‌مانده تزریق می‌شود.

قالب گیری Overmolding  به اندازه قالب گیری تزریقی یک قطعه از یک ماده، ساده و بدون محدودیت نیست. این دو ماده باید از نظر شیمیایی و حرارتی سازگار باشند و از آنجایی که مواد پلاستیکی دمای مذاب متفاوتی دارند، مواد بستر باید دمای مذاب بالاتری نسبت به مواد قالب‌گیری بیش از حد داشته باشند، در غیر این صورت قطعه اصلی ذوب می‌شود و هنگام تزریق مواد قالب‌گیری تغییر شکل می‌دهد.

خدمات تزریق پلاستیک اجرتی و نکات مهم

قالب‌گیری تزریقی به طور طبیعی فرآیند پیچیده‌تری نسبت به قالب‌گیری تزریقی استاندارد است، بنابراین برخی از نمونه های شرکت تزریق پلاستیک نسبت به سایرین در این فرآیند تجربه بیشتری دارند.

برای تولید کم حجم، اپراتور ماشین ممکن است قبل از چرخه های انواع دستگاه تزریق پلاستیک اجرتی، درج ها را با دست وارد قالب کند. با این حال، برای دوره‌های تولید با حجم بالا، استفاده از ماشین‌آلات خودکار برای قرار دادن درج‌ها در قالب رایج است.

بسته به اندازه قالب و دستگاه تزریق پلاستیک اجرتی، زمان بسته شدن و خروج قالب قطعات تزریقی می‌تواند از کمتر از یک ثانیه تا چند دقیقه طول بکشد. زمان خنک شدن که بر فرآیند غالب است، به حداکثر ضخامت قطعه بستگی دارد.

کارایی فرایند تزریق پلاستیک چیست؟

بهینه سازی فرآیند قالب گیری تزریقی ضروری است، زیرا بر هزینه، کیفیت و بهره وری تأثیر می‌گذارد. برخی از بررسی های مختلف بهینه سازی عبارتند از:

 • بهینه سازی زمان با انجام مطالعات آب بندی یا انجماد
 • برای بهینه‌سازی زمان خنک‌سازی یک قطعه قالب‌گیری شده، یک مطالعه زمان خنک‌سازی انجام دهید
 • مطالعات افت فشار مشخص می‌کند که آیا تزریق پلاستیک اجرتی قالب سازی فشار کافی برای حرکت دادن پیچ را با نرخ تنظیم شده دارد یا خیر
 • منحنی های ویسکوزیته را برای تعیین سرعت تزریق انجام دهید
 • دمای مذاب و فشارهای نگهدارنده را برای بهینه سازی پنجره فرآیند تغییر دهید

آزمایش قالب گیری

هنگامی که یک کار قالب‌گیری تزریقی برای اولین بار راه‌اندازی می‌شود و اندازه شات برای آن قالب ناشناخته است، یک آزمایش قالب‌گیری انجام می‌گیرد تا همه چیز اندازه گیری شود.

تکنسین قالب معمولاً با یک وزنه کوچک شروع و قالب را به تدریج پر می کند تا زمانی که ۹۵ تا ۹۹ درصد پر شود. سپس مقدار کمی فشار نگهدارنده اعمال خواهد شد و زمان نگهداری افزایش می‌یابد تا زمانی که گیت انجماد (زمان انجماد) روی قسمت قالب گیری تزریقی رخ می‌دهد.

تجهیزات قالب گیری تزریق پلاستیک

ماشین‌های قالب‌گیری تزریق در تهران، پرس نامیده می‌شوند و از یک قیف مواد، یک پیستون پیچی و یک واحد گرمایش تشکیل شده‌اند. پرس‌ها قالب را به صفحه دستگاه می‌بندند، جایی که پلاستیک از طریق روزنه‌ای تزریق می‌شود تا قطعه پلاستیکی تزریقی نهایی ایجاد گردد.

امروزه دستگاه های قالب‌گیری تزریقی الکتریکی نسبت به پرس‌های سنتی ترجیح داده می‌شوند. پرس های الکتریکی ۸۰ درصد مصرف انرژی کمتری نیاز داشته و تقریباً ۱۰۰ درصد قابلیت تکرار دارند. اگرچه هزینه پرس های الکتریکی ۳۰ درصد بیشتر می‌باشد، اما تقاضای بیشتر برای قطعات قالب گیری تزریقی پلاستیک تا حد زیادی شکاف هزینه را کاهش داده است.

قالب های تزریق؛ آلومینیوم در مقابل فولاد

انتخاب ماده برای ساخت یک قطعه قالب‌گیری شده در شرکت تزریق پلاستیک اجرتی اغلب به بودجه و محصول نهایی مورد نظر بستگی دارد. از لحاظ تاریخی، قالب‌های تزریق از فولاد ساخته می‌شدند و ساخت آن گران بود. آنها معمولاً فقط در تولیدات در مقیاس بزرگ استفاده می‌شدند که هزاران قطعه نیاز به تولید داشت.

امروزه تعداد قالب های آلومینیومی به طور قابل ملاحظه ای کمتر از قالب های تزریق فولادی سنتی هستند. هنگامی که آلومینیوم درجه بالاتر مانند QC-7 یا QC-10 با تجهیزات کامپیوتری مدرن استفاده می‌شود، می‎تواند هزاران قطعه را از نظر اقتصادی قالب بندی کند. قالب های آلومینیومی به دلیل افزایش اتلاف گرما، چرخه های سریع تر و چرخش سریع تر را ارائه می‎دهند.

قیمت خدمات تزریق پلاستیک

هزینه خدمات تزریق پلاستیک به عوامل متعددی مانند اندازه قالب/قطعات، پیچیدگی طراحی قالب تزریق و تعداد حفره های قالب بستگی دارد. در حالی که هزینه تولید اولیه ممکن است بالا به نظر برسد، اما قیمت هر قطعه نسبتا پایین است.

به طور خلاصه، هزینه خدمات تزریق پلاستیک اجرتی با مقدار آن مرتبط خواهد بود و مقادیر بیشتر به معنای کاهش قیمت تزریق پلاستیک اجرتی کلی است.

انواع قالب گیری تزریق

اکثرا در کارخانه تزریق با روش‏هایی که در بالا توضیح داده شد پوشش داده می شوند. با این حال، چندین تغییر مهم برای قالب تزریق پلاستیک شامل موارد زیر است:

 • قالب گیری تزریقی
 • قالب گیری دیواره نازک
 • تزریق لاستیک
 • قالب گیری تزریق کم فشار
 • قالب گیری داخلی و ابتدایی پلاستیک

کلام آخر

چه مهندس، چه طراح صنعتی یا سازنده قطعات خودرو باشید، ممکن است به یک قطعه پلاستیکی تزریقی نیاز پیدا کنید و زمانی که تجربه کمی دارید، سخت است که با اطمینان در طراحی و ساخت قطعه جلو بروید.

 به همین خاطر احتمالا به خدمات تزریق پلاستیک نیاز پیدا خواهید کرد. همچنین کیفیت قطعات تولید شده هم بسیار حائز اهمیت خواهد بود و برای قالب گیری پلاستیک سفارشی می توانید با ما تماس بگیرید؛ کارشناسان ما پاسخگوی تمامی سوالات و سفارشات شما عزیزان هستند.

 

در این جدول، به طور خلاصه خدمات ارائه شده توسط شرکت تولید کننده محصولات پلاستیکی به طور کلی آورده شده است

ردیف خدمات تزریق پلاستیک
۱ تولید محصولات پلاستیکی
۲ طراحی قالب
۳ ساخت قالب
۴ تزریق پلاستیک
۵ تزریق پلاستیک دو رنگ
۶ تولید قطعات پلاستیکی برای صنایع مختلف مانند خودروسازی، الکترونیک، پزشکی و …
۷ انجام تزریق پلاستیک به روش‌های متنوع مانند تزریق عمودی و افقی، تزریق سریع، تزریق چرخشی و …
۸ تولید محصولات پلاستیکی برای کاربردهای متفاوت از جمله اجزای خودرو، لوازم خانگی، ابزار دقیق، محصولات پزشکی و …
۹ انجام تست‌های کیفیتی بر روی محصولات پلاستیکی تولیدی
۱۰ ارائه خدمات پس از فروش و خدمات پس از تحویل محصولات پلاستیکی